Nevodící tlumič nárazů Typ LUCO/80/6 elementů

Po přijetí harmonizované evropské normy EN 1317-5 obdržel tento tlumič nárazů evropský CE certifikát pod novým označením BUMP_6-80/1.

Technický popis:

Nevodicí tlumič nárazů BUMP_6-80/1 se skládá z 6 dutých polyetylenových boxů zaseknutých mechanicky do sebe systémem pero – drážka. Všech šest boxů je oboustranně propojeno ocelovým lanem o průměru 20 mm, které je ukotveno do vozovky.
Všechny nádrže mají speciální vnitřní vak, který se naplňuje inertním expanzním jílem, aby byl celý systém zatížen a přispělo se tak k pohlcení kinetické energie ve fázi nárazu vozidla.
Každá nádrž je naplněna 120 kg jílu.
Kompletní smontované zařízení má výšku 950 mm a je dlouhé 4 240 mm, bez ukotvení k zemi.
Všech šest boxů je vyrobeno z vysoce trvanlivého lineárního plastu metodou rotačního lití. Materiál je nehořlavý a odolává UV záření.

Doporučené použití:

Nevodící tlumiče nárazů s úrovní zadržení 80 jsou vhodné na obchvaty a okruhy kolem měst a obcí a na všechny komunikace, kde nejvyšší povolená rychlost nepřekročí 110km/hod.

  

Údržba tlumiče:

Údržba nevodícího tlumiče nárazu BUMP_6-80/1 je velmi snadná a nevyžaduje žádné složité úkony. Doporučuje se kontrola minimálně dvakrát za rok – před zimou, kdy zkontrolujeme stav inertního jílu ve vacích a následně po zimním období, kdy je vhodné také celý tlumič umýt tlakovou vodou.

Návod k použití a montáži

informační leták